Badania oka i diagnostyka

Nawet jeśli nie występują żadne nietypowe objawy dotyczące wzroku lub wzroku, ważne jest, aby uczestniczyć w rutynowych badaniach wzroku. Wiele stanów lub chorób oka może nie wykazywać natychmiastowych objawów, ale problem może nadal występować. Zaleca się, aby osoby w każdym wieku były poddawane badaniom okulistycznym co najmniej raz na 1-2 lata, ale z wiekiem egzaminy mogą wymagać częstszych. PanOptyk oferuje serię testów w celu zbadania wzroku pacjenta i ustalenia, czy są jakieś oznaki choroby oka, stanu lub zespołu, które mogą wymagać dalszego leczenia.

Badania & Diagnostyka Wzroku

Nasza Oferta

W PanOptyk, nasi doświadczeni specjaliści zajmujący się okiem zapewniają kompleksowe badania oczu w celu oceny wzroku ich pacjentów oraz diagnozowania wszelkich schorzeń i chorób oka. Oferujemy kilka różnych testów oka, aby pomóc ocenić funkcjonalność oka w celu ustalenia, czy pacjent potrzebuje rozwiązania korekcji wzroku lub określonego leczenia w celu wyeliminowania problemu w oku. Dzięki rutynowym badaniom oka można wcześnie wykryć stany, aby można je było odpowiednio leczyć i korygować przed postępem i powodować dalsze komplikacje. Ponadto przy wczesnym wykryciu dostępnych jest zwykle więcej opcji leczenia chirurgicznego niż w przypadku, gdy stan staje się poważniejszy. Nasza praktyka zapewnia badania wzroku i testy diagnostyczne dla pacjentów w każdym wieku, aby pomóc chronić zdrowie jednego z ciał ” najważniejsze narządy. Aby dowiedzieć się więcej lub zaplanować badanie wzroku. 

Badanie Oczu

Testy Diagnostyczne Wzroku

 

Nawet jeśli nie występują żadne nietypowe objawy dotyczące wzroku lub wzroku, ważne jest, aby uczestniczyć w rutynowych badaniach wzroku. Wiele stanów lub chorób oka może nie wykazywać natychmiastowych objawów, ale problem może nadal występować. Zaleca się, aby osoby w każdym wieku były poddawane badaniom okulistycznym co najmniej raz na 1-2 lata, ale z wiekiem egzaminy mogą wymagać częstszych. Nevada Eye Physicians oferuje serię testów w celu zbadania wzroku pacjenta i ustalenia, czy są jakieś oznaki choroby oka, stanu lub zespołu, które mogą wymagać dalszego leczenia. Konkretne testy przeprowadzane podczas badania wzroku mogą zależeć od historii medycznej pacjenta i tego, czy doświadczają określonych objawów. 

Test siatki Amslera służy do wykrywania zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD). Siatka Amslera to prosta tabela zawierająca linie i jedną kropkę w środku, a przy prawidłowym użyciu może określić problemy w polu widzenia pacjenta. Podczas testu pacjenci zakrywają jedno oko i patrzą bezpośrednio na kropkę pośrodku siatki. Jeśli jakikolwiek obszar siatki zacznie wyglądać na falisty, ciemny, zamazany lub pusty, pacjent powiadomi lekarza. Proces zostanie powtórzony drugim okiem. Twój lekarz może również dać ci kartę, którą możesz zabrać do domu, abyś mógł codziennie wykonywać test i dokumentować wszelkie zmiany w wizji. Podczas wykonywania testu w domu, jeśli nadal widzisz rozmazane lub zniekształcone widzenie podczas przeglądania mapy, powinieneś skontaktować się z naszą placówką, aby natychmiast umówić się na wizytę kontrolną. 

Istnieje kilka rodzajów testów pola widzenia, które można wykorzystać do wykrywania martwych punktów w twoim polu widzenia, a także innych wad pola widzenia. Test pola widzenia może być zalecany w celu ustalenia pełnego zakresu poziomego i pionowego oraz czułości widzenia. Może to następnie ujawnić informacje o obecności i nasileniu choroby oka lub nerwu wzrokowego, w tym jaskry. W jednym z najczęstszych testów pola widzenia lekarz może świecić ciągłym i / lub migającym światłem w polu widzenia, aby pomóc zdiagnozować chorobę lub stan oka. 

Ostrość wzroku ocenia jasność widzenia. Często tablica odczytu służy do pomiaru ostrości wzroku i ustalenia, czy do poprawienia wzroku potrzebne są okulary lub kontakty. Pacjent będzie czytał litery ze znormalizowanej karty, aby określić ich poziom widzenia. 

Test keratometrii mierzy krzywiznę rogówki w oku. Jako przydatne narzędzie do oceny właściwego dopasowania soczewek kontaktowych, test ten polega na naświetleniu rogówki światłem, a następnie zmierzeniu odbicia. 

Refrakcja ocenia siłę soczewki potrzebną do skorygowania błędów widzenia, w tym krótkowzroczności, dalekowzroczności i astygmatyzmu. Podczas testu optyk umieści szereg soczewek przed linią wzroku. Następnie możesz zostać poproszony o określenie, który zestaw soczewek zapewnia najostrzejsze widzenie. Optometrysta może również mierzyć, w jaki sposób soczewki skupiają światło, używając urządzenia zwanego retinoskopem. Ten test jest szczególnie ważny dla zapewnienia, że ​​pacjenci otrzymają odpowiednią receptę na swoje okulary lub soczewki kontaktowe. Może również określić, czy pacjent jest kandydatem do operacji refrakcyjnej. 

FAQ

Często Zadawane Pytania

Co przynieść na wizytę u okulisty

Przynieś okulary lub soczewki kontaktowe, jeśli je obecnie nosisz. Dotyczy to również specyfikacji leków. Twój lekarz może pomóc upewnić się, czy jest to najlepsza recepta dla Ciebie.

Jak się przygotować do wizyty u optyka

Zapisz wszystkie problemy z oczami, w tym urazy i operacje, a także inne choroby, takie jak migreny. Pomyśl: czy masz problem z oceną odległości lub rozróżnieniem kolorów ? Czy masz problemy z widzeniem w nocy lub przechodzeniem ze światła do ciemności?

Jakie dokumenty zabrać na wizytę u okulisty

Często gabinet okulisty z wyprzedzeniem wysyła dokumenty, takie jak HIPAA (zasady prywatności) lub formularze nowych pacjentów. Pamiętaj, aby wypełnić tę dokumentację i zabrać ją ze sobą. Zaoszczędzi to czas w biurze i pozwoli ci szybciej wejść i wyjść.

Czy okulista będzie chciał wiedzieć jakie leki przyjmuję

Zrób listę wszystkich leków i ich dawek i nie ograniczaj ich do recept. Uwzględnij również suplementy. Przyjmowane leki mogą wpływać na widzenie, a ich znajomość pomoże lekarzowi zdiagnozować stan.

jakie informacje przygotować na wizytę u okulisty

Noś nazwisko i adres swojego lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Objawy niektórych problemów zdrowotnych, takich jak nadciśnienie lub cukrzyca, można wykryć za pomocą badania wzroku.

Jakie płatności obsługuje PanOptyk

Czasami egzamin będzie wymagał dodatkowych wydatków, takich jak współpłacenie, nawet jeśli masz korzyści ze wzroku. Przynieś informacje o karcie kredytowej, gotówce, karcie elastycznego konta wydatków lub koncie oszczędnościowym, aby pokryć wszelkie koszty przekraczające zasiłek i tym podobne.

Czy po wizycie u optyka mogę prowadzić samochód

Lekarz może zastosować krople, aby rozszerzyć źrenice w celu zbadania tylnej części oczu. Jeśli tak, jasne światło może powodować dyskomfort lub niewyraźne widzenie. Okulary przeciwsłoneczne będą twoim przyjacielem. Niektórzy dostawcy, tacy jak LensCrafters, oferują alternatywy dla dylatacji.