Leczenie Rogówki

W PanOptyk stosujemy najnowocześniejsze technologie i techniki w celu skutecznego leczenia szerokiego zakresu schorzeń rogówki. Doświadczeni i doświadczeni w procedurach rogówkowych potrafią dokładnie zdiagnozować twój stan i zalecić skuteczną opcję leczenia, która będzie pasować do twoich potrzeb i chronić twoje widzenie.

Choroby rogówki

Keratoconus

Keratoconus to stan oka charakteryzujący się tym, że rogówka przyjmuje kształt stożka i powoduje zniekształcenie wzroku. W normalnych okolicznościach rogówka jest okrągła. Keratoconus zwykle powoduje, że rogówka staje się cienka i rozszerza się na zewnątrz, zmieniając sposób, w jaki światło dostaje się do oka. Większość pacjentów z stożkiem rogówki rozwija się u nastolatków lub we wczesnych latach 20., a choroba może wpływać na jedno lub oba oczy. Ta choroba może wynikać z wielu czynników, w tym:

 • Brak równowagi enzymów rogówkowych
 • Nadmierna ekspozycja na promienie UV słońca
 • Przewlekłe podrażnienie oczu
 • Genetyka

  Choroby rogówki

  Objawy Keratoconus

   

  Keratoconus jest uważany za postępującą chorobę, co oznacza, że ​​w miarę pogarszania się stanu mogą pojawić się dodatkowe problemy ze wzrokiem. Ponieważ rogówka nadal zmienia kształt, zniekształcenie, wrażliwość na światło, krótkowzroczność i nieregularny astygmatyzm mogą stać się bardziej zaawansowane. Ponadto często występuje znaczna i szybka zmiana w przepisywaniu wzroku przez pacjenta.

  U pacjentów z łagodnym przypadkiem stożka rogówki regularne okulary na receptę mogą pomóc w skorygowaniu zniekształcenia widzenia. Pacjenci z cięższymi przypadkami często korzystają ze specjalistycznych soczewek kontaktowych. Niestandardowe miękkie soczewki kontaktowe, przepuszczalne dla gazu soczewki kontaktowe i twardówki mogą pomóc ustabilizować widzenie.

  Chrorby rogówki

  Leczenie rogówki

  Sieciowanie rogówki (CXL)

  Sieciowanie rogówki, określane również jako CXL, jest zabiegiem mającym na celu wzmocnienie i stabilizację rogówki u pacjentów dotkniętych stożkiem rogówki. Poprzez wprowadzenie i aktywację ryboflawiny (witaminy B) w rogówce powstają silniejsze wiązania, aby zapobiec wyginaniu się powierzchni. Sieciowanie rogówki może skutecznie leczyć stożek rogówki i często zapobiega potrzebie przeszczepu rogówki. To innowacyjne leczenie można również połączyć z implantami INTACS ®, aby rozwiązać zniekształcenia widzenia związane z stożkiem rogówki.

  INTACS ®

  Zatwierdzone przez FDA w 2004 r. Wkładki rogówkowe INTACS ® zapewniają wyraźniejsze widzenie dla pacjentów cierpiących na stożek rogówki. Wyjmowane i wymienne, te małe plastikowe wkładki można chirurgicznie umieścić w oku w ciągu około dziesięciu minut. Chociaż wkładki rogówkowe INTACS ® nie mogą zapobiec postępowi stożka rogówki, mogą znacznie poprawić wzrok pacjentów zmagających się z chorobą.

  Przeszczepy rogówki

  W przypadku pacjentów z ciężkimi przypadkami stożka rogówki, którzy nie mogą poprawić swojego wzroku za pomocą mniej inwazyjnych zabiegów i procedur, można wykonać przeszczep rogówki w celu zachowania ich widzenia. Każdy przeszczep rogówki (znany również jako keratoplastyka penetrująca) jest indywidualnie dostosowywany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Chociaż niektórzy pacjenci nadal będą musieli nosić okulary na receptę po operacji, inni mogą prawie całkowicie przywrócić wzrok.

  FAQ

  Często Zadawane Pytania

  Co to jest zaćma

  Naturalna soczewka oka jest przezroczysta i pozwala na przechodzenie przez nią światła w celu skupienia się na siatkówce. Gdy powstają zaćmy, soczewki stają się mętne, co prowadzi do niewyraźnego lub zniekształconego widzenia.

  Jak leczy się zaćmę?

  Operacja zaćmy jest jedynym skutecznym leczeniem zaćmy. Podczas operacji zaćmy usuwa się zmętniałą soczewkę naturalną i zastępuje ją soczewką wewnątrzgałkową (IOL). Pacjenci mogą wybierać spośród różnych IOL na podstawie swoich preferencji dotyczących wzroku.

  Co powoduje zaćmę?

  Oprócz bycia częścią naturalnego procesu starzenia się, nie wiadomo jeszcze, co powoduje zaćmę. Jednak niektóre potencjalne czynniki ryzyka obejmują cukrzycę, ekspozycję na promieniowanie ultrafioletowe (UV), palenie papierosów, nadużywanie narkotyków, nadmierne spożywanie alkoholu i rodzinną historię zaćmy.

  Czy po operacji zaćmy nadal trzeba nosić okulary?

  Standardowa operacja zaćmy nie rozwiązuje innych problemów ze wzrokiem. Jednak niestandardowa chirurgia zaćmy z torologiczną soczewką IOL lub niestandardowa chirurgia zaćmy Premium z wieloogniskową lub dostosowaną IOL może pomóc rozwiązać wiele problemów z widzeniem jednocześnie i może zmniejszyć lub wyeliminować potrzebę stosowania okularów korekcyjnych.

  Jak mogę stwierdzić czy mam zaćmę?

  Najczęstsze objawy zaćmy to mętne lub niewyraźne widzenie, zauważenie, że kolory wydają się wyblakłe, trudności w widzeniu w nocy i odblaski z jasnych źródeł światła. Pacjenci, którzy rozwinęli zaćmę, mogą również zauważyć, że soczewki korekcyjne nie są już skuteczne.

  Jakie płatności obsługuje PanOptyk

  Czasami egzamin będzie wymagał dodatkowych wydatków, takich jak współpłacenie, nawet jeśli masz korzyści ze wzroku. Przynieś informacje o karcie kredytowej, gotówce, karcie elastycznego konta wydatków lub koncie oszczędnościowym, aby pokryć wszelkie koszty przekraczające zasiłek i tym podobne.

  Jak szybko po operacji zaćmy moge prowadzić samochód?

  Chociaż będziesz potrzebować przyjaciela lub członka rodziny, aby odwieźć cię do domu po operacji, wielu pacjentów jest w stanie widzieć wystarczająco dobrze, aby prowadzić w ciągu jednego dnia. Niektórzy pacjenci mogą od razu nie czuć się komfortowo ze swoim zasięgiem widzenia i zwykle odczekają kilka dni, zanim poczują się bezpiecznie, aby ponownie prowadzić.