Leczenie zabiegowe oczu

Jeśli nie zmieni się twoja wizja, możesz nie zastanawiać się długo nad zdrowiem. Ale twoje oczy mogą nam wiele powiedzieć o twoim ogólnym zdrowiu, nawet jeśli nie czują się inaczej. Dlatego tak ważne jest regularne badanie oczu.

Leczenie Zabiegowe Oczu

Nasza Oferta

Chcemy mieć pewność, że będziesz cieszyć się zdrowymi, szczęśliwymi oczami tak długo, jak to możliwe. Dlatego zebraliśmy informacje na temat różnych chorób oczu, ich objawów i porady, co zrobić, jeśli martwisz się o swoje zdrowie oczu.

Jeśli nie zmieni się twoja wizja, możesz nie zastanawiać się długo nad zdrowiem. Ale twoje oczy mogą nam wiele powiedzieć o twoim ogólnym zdrowiu, nawet jeśli nie czują się inaczej. Dlatego tak ważne jest regularne badanie oczu.

Choroby Oczu

Objawy i stany

Zapalenie powiek

Zapalenie spojówek

Zespół suchego oka

Jaskra

Zwyrodnienie plamki żółtej

Czerwone oko

Łzawienie oczu

Dalekowzroczność starcza

Katar sienny

Pływaki

Retinopatia cukrzycowa

Zaćma

Profilaktyka w leczeniu wzroku

Leczenie zabiegowe oczu

 

Korzystając z zaawansowanych technologii i technik, nasi lekarze mogą leczyć wiele innych chorób oczu, zapewniając naszym pacjentom wyniki wysokiej jakości. Leczenie jaskry może pomóc w zachowaniu wzroku i zapobiec dalszemu uszkodzeniu oka. Procedury rogówki, takie jak sieciowanie rogówki (CXL), INTACS ® i przeszczepy rogówki mogą leczyć stożek rogówki, stan rogówki, który może powodować zniekształcone widzenie w jednym lub obu oczach.

Dzięki różnorodnym opcjom operacji zaćmy jesteśmy w stanie zaoferować pacjentom zabiegi wykraczające poza samo leczenie zaćmy. Dzięki niestandardowej chirurgii zaćmy i specjalnej chirurgii zaćmy premium pacjenci mogą eliminować zaćmę, a także leczyć problemy ze wzrokiem, takie jak astygmatyzm i starczowzroczność.

Dzięki innowacyjnej procedurze iLASIK bez ostrza osoby z krótkowzrocznością, dalekowzrocznością i astygmatyzmem mogą uzyskać lepsze widzenie i wyeliminować zależność od okularów korekcyjnych. PanOptyk stosuje najnowocześniejszą technologię w procedurze iLASIK, umożliwiając naszym pacjentom jak najlepszy wynik.

Pacjenci, którzy szukają korekcji wzroku, ale nie są idealnymi kandydatami do operacji LASIK, mogą nadal zmniejszyć lub wyeliminować potrzebę stosowania okularów lub soczewek kontaktowych dzięki takim procedurom, jak Visian ® ICL (Implantable Collamer Lens), KAMRA Inlay , PRK ( fotorefrakcyjna keratektomia) i refrakcyjna wymiana soczewek (RLE).

Zaćma jest główną przyczyną utraty wzroku u osób w wieku 55 lat i starszych. Oferujemy różne procedury leczenia zaćmy i zapewni najlepsze rozwiązanie, które najbardziej Ci odpowiada.

Refrakcja ocenia siłę soczewki potrzebną do skorygowania błędów widzenia, w tym krótkowzroczności, dalekowzroczności i astygmatyzmu. Podczas testu optyk umieści szereg soczewek przed linią wzroku. Następnie możesz zostać poproszony o określenie, który zestaw soczewek zapewnia najostrzejsze widzenie. Optometrysta może również mierzyć, w jaki sposób soczewki skupiają światło, używając urządzenia zwanego retinoskopem. Ten test jest szczególnie ważny dla zapewnienia, że ​​pacjenci otrzymają odpowiednią receptę na swoje okulary lub soczewki kontaktowe. Może również określić, czy pacjent jest kandydatem do operacji refrakcyjnej. 

FAQ

Często Zadawane Pytania

Jak często powinienem poddawać się badaniu wzroku?

W przypadku większości osób wskazane jest przeprowadzanie badania wzroku co dwa lata, ale najlepiej przyjść wcześniej, jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy z okiem lub jeśli zaleci to okulista.

Czy każdy potrzebuje regularnych badań wzroku?

Tak. Kompleksowy test wzroku obejmuje sprawdzenie stanu zdrowia wewnętrznej i zewnętrznej części oka.

Nawet jeśli jesteś zadowolony ze swojej wizji, warto regularnie sprawdzać. Na oczy może wpływać szereg warunków, które mogą zostać wykryte wcześnie podczas testu wzroku, co zmniejsza ryzyko pogorszenia wzroku.

Powinieneś poddawać się badaniu okulistycznemu co dwa lata lub częściej, jeśli okaże się to optometrystą.

Jak długo trwa podstawowe badanie wzroku?

To zależy od pacjenta, ale młoda, zdrowa osoba bez widocznych problemów powinna zająć około 20 minut.

Ktoś starszy, być może z wysokim ciśnieniem krwi, cukrzycą, jaskrą lub innymi dolegliwościami, może trwać znacznie dłużej.

Twój optyk określi, jakie testy kliniczne są potrzebne, aby zapewnić prawidłowe informacje o nowych okularach lub soczewkach kontaktowych; w razie potrzeby mogą skierować pacjenta na opinię lekarską.

Jakie testy obejmuje podstawowe badanie wzroku?

Testy wzrokowe, znane również jako badania wzroku, to coś więcej niż tylko testy wzroku.

Kompleksowy test wzroku obejmuje również dokładne badanie przedniej i tylnej części oka pod kątem problemów zdrowotnych.

Przed wejściem do gabinetu możesz mieć pewne testy – takie jak „auto-refrakcja” (aby zapewnić optykowi przybliżoną ocenę recepty na okulary) i „tonometria” (pomiar ciśnienia wewnątrz oka).

Optyk zada ci pytania na temat problemów z oczami, które mogłeś mieć w przeszłości lub które mogłeś mieć w przeszłości, a także na temat historii problemów z oczami w rodzinie (niektóre problemy z oczami mogą być dziedziczne).

Badanie wzroku (znane jako „załamanie”) obejmuje użycie wykresu literowego, z różnymi soczewkami umieszczonymi przed okiem, podczas gdy optyk stosuje dalsze techniki w celu dostrojenia recepty.

Recepta to moc soczewki dla prawego i lewego oka, która poprawi widzenie pacjenta. Podczas kontroli zdrowia oka optyk sprawdza stan różnych struktur oka za pomocą oftalmoskopu i szeregu innych instrumentów, takich jak lampa szczelinowa i analizator pola widzenia.

Czy muszę zrobić coś specjalnego przed badaniem wzroku?

Zwróć uwagę na wszelkie zmiany, które mogłeś zaobserwować od czasu ostatniego testu, i pomyśl o wszelkich pytaniach dotyczących optyka.

Pamiętaj o zabraniu ze sobą obecnych okularów lub soczewek kontaktowych i zanotuj nazwy leków na receptę lub leków, które przyjmujesz.

Jakie płatności obsługuje PanOptyk

Czasami egzamin będzie wymagał dodatkowych wydatków, takich jak współpłacenie, nawet jeśli masz korzyści ze wzroku. Przynieś informacje o karcie kredytowej, gotówce, karcie elastycznego konta wydatków lub koncie oszczędnościowym, aby pokryć wszelkie koszty przekraczające zasiłek i tym podobne.

Czy po wizycie u optyka mogę prowadzić samochód

Lekarz może zastosować krople, aby rozszerzyć źrenice w celu zbadania tylnej części oczu. Jeśli tak, jasne światło może powodować dyskomfort lub niewyraźne widzenie. Okulary przeciwsłoneczne będą twoim przyjacielem. Niektórzy dostawcy, tacy jak LensCrafters, oferują alternatywy dla dylatacji.