Zapalenie tęczówki

Zapalenie tęczówki, znane również jako ostre zapalenie przedniego błony naczyniowej oka, jest zapaleniem tęczówki, kolorowej części oka.

zapalenie tęczówki

Jakie są objawy zapalenia tęczówki

W większości przypadków objawy zapalenia tęczówki rozwijają się szybko w ciągu kilku godzin lub dni – jest to znane jako ostre zapalenie tęczówki. Zapalenie może wystąpić w jednym oku lub obu, powodując ból i może stać się nawracającym problemem.

Oznaki i objawy zapalenia tęczówki mogą obejmować:

czerwone oczy

Wrażliwość na światło / światłowstręt

Rozmazany obraz

Bół głowy

Wodniste oczy

  Co powoduje zapalenie tęczówki?

  Istnieje kilka przyczyn zapalenia tęczówki, w tym: choroba autoimmunologiczna, ciężkie infekcje oka lub uraz oka. Jednak w wielu przypadkach nie można znaleźć podstawowej przyczyny.

  Uraz oka – może wynikać z kontaktu z tępym lub ostrym przedmiotem, a także zranienia chemikaliami lub poparzeniem od ognia.

  Zakażenia – w tym bakteryjne i wirusowe zakażenia oka. W rzadkich przypadkach może to być spowodowane infekcjami w innych częściach ciała, takimi jak; gruźlica, HIV lub borelioza.

  Młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów – częsta przyczyna zapalenia tęczówki u dzieci. Osoby z młodzieńczym zapaleniem stawów powinny regularnie sprawdzać oczy.

  Genetyczne choroby autoimmunologiczne – zaburzenia układu odpornościowego od tych chorób mogą powodować ostre zapalenie tęczówki.

  Niektóre leki – jeśli bierzesz leki i pojawia się zapalenie tęczówki, najlepiej porozmawiać z lekarzem, aby sprawdzić, czy oba są ze sobą powiązane.

   Jak leczyć zapalenie tęczówki?

   luczem do leczenia zapalenia tęczówki jest zmniejszenie stanu zapalnego, złagodzenie bólu i, ostatecznie, ochrona wzroku.

   Aby to zrobić, otrzymasz sterydowe krople do oczu w celu zmniejszenia stanu zapalnego i rozszerzające krople do oczu w celu zmniejszenia bólu i uniknięcia zablokowania źrenicy.

   Jeśli twoje zapalenie tęczówki jest spowodowane innym stanem, to również zostanie sprawdzone.